Korduma kippuvad küsimused

Noor Automehaanik on tunnustatud rahvusvaheline võistlus, mis on mõeldud meie regiooni autoremondi sektorile ja selles tegutsevatele inimestele. Nagu nimi isegi ütleb, on see suunatud kutsekoolide õpilastele. Peamine eesmärk on populariseerida automehaaniku ametit, jagada kogemusi ja õppemeetodeid ning leida noori talente mehaanika ja mootorsõidukite hoolduse valdkonnas.

2023. aasta juunis toimus Ungaris rahvusvaheline suurfinaal, kus osalesid 10 riigi esindajad, kus Inter Cars tegutseb. Kuid lisaks suurfinaalile on osades riikides toimuvad eelvoorud meeletult populaarseks ja suureks kasvanud.

2023. aastal olid selleks Bulgaaria, Eesti, Leedu, Läti, Ungari, Poola, Slovakkia, Horvaatia, Rumeenia ja Kreeka.

Seda võistlust on algusest peale korraldanud Inter Cars – suurim ja usaldusväärsem sõidu- ja tarbeautode varuosade tarnija Kesk- ja Ida-Euroopas. Meie jaoks on oma valdkonna toetamine ja arendamine loomulik.

Nii suured ettevõtmised vajavad parimaid abilisi. Seetõttu osalevad võistluse korraldamisel autotööstuse tipptegijad. Meie pikaajaliste partnerite seas on ettevõtted nagu ZF, BOSCH, SCHAEFFLER, ELRING, SHELL, CONTINETAL, FEBI, MANN+ HUMMEL ja MEYLE.

Selline võimalus avaneb ainult korra aastas. Ja parimad võistlejad toovad koju väga hinnalisi auhindu. Eesti kutsekoolidel on maailmas väga hea maine ja meid tuntakse meie teadmiste ja oskuste poolest. Miks mitte seda ära kasutada?

Kindlasti on sellest kasu ka teie koolile. Iga võistleja võistleb lisaks endale ka oma õpetajate ja kooli eest. Parimatest parimad võtavad Leedus toimuvast rahvusvahelisest finaalist kaasa kümnete tuhandete eurode väärtuses auhindu, mida jagatakse õpilase ja õpetaja vahel. Teie kool võib seega hankida vajalikku tehnikat või investeerida auhinnaraha õppekeskkonna parendamiseks.

Kõigepealt tutvuge võistluse üksikasjadega. Sirvige hoolikalt kogu meie veebisaiti ja pöörake erilist tähelepanu reeglitele. Rääkige oma õpetajaga ja motiveerige ka klassikaaslasi registreeruma.

Klõpsake nupule "Registreerimine". Selle juurde pääsete kas reeglite jaotisest või otse veebisaidi ülemise menüü kaudu. Kui juba teate seda kõike, siis täitke palun vajalik vorm. Meie tegeleme asjaga edasi ja saadame täpsema info edasiste sammude kohta.

See tuleb kindlasti kasuks, kuna Eesti finalistidel on võimalik välismaale reisida ja seal teiste riikide õpilaste ja õpetajatega suhelda. Tehnilisi ülesandeid tutvustavad rahvusvaheliste kaubamärkide esindajad, kes annavad infot suulises vormis, vajadusel žestide abil, aga ka inglise keeles.

VÕISTLUSE KORRALDAJAD

RAHVUSVAHELISED PARTNERID