Uus Noore Automehaaniku võistlus on alanud!

Uus Noore Automehaaniku võistlus on alanud! See on juba kaheksas säärane sündmus, mis toob noored autoentusiastid kokku. Kutsevõistlus, mille käigus soovitakse edendada automehaanikute teadmisi ja oskusi, muutub iga korraga üha populaarsemaks, tuues sedapuhku kokku osalejaid 10-st riigist. Järgnevalt ülevaade tänavuse võistluse põhipunktidest.


Noore Automehaaniku võistlus on noorele autoentusiastile unikaalne võimalus näidata oma oskusi ja koguda alustava automehaanikuna väärtuslikke kogemusi. Tänavune, järjekorras juba kaheksas võistlus tõotab tulla eriti põnev.

Võistluse üks peamisi aspekte on noorte seas automehaaniku elukutset populariseerida. Rahvuslikes algvoorudes osaleb lausa 10 riiki, muutes Noore Automehaaniku konkursi regiooni autosündmuste hulgas üheks kaalukamaks. Bulgaaria, Eesti, Ungari, Läti, Leedu, Poola, Slovakkia, Rumeenia, Horvaatia ja Kreeka on riigid, mille esindajad võistlevad Rahvusvahelistes Finaalides, näidates oma oskusi ja teadmisi.

Tasub mainida, et Poolas toetab Noore Automehaaniku ettevõtmist Noorte HR programm. Selles programmis osalejatele pakub võimalus konkursiga liituda lisandväärtust, mis kombineerib hariduslikud väärtused ehtsa, isegi sportliku võistlusvaimuga. Teisalt tekib tarnijate jaoks võimalus tutvustada noortele automehaanikutele oma brändi ja selle tooteid.

Mullune Noore Automehaaniku võistlus läks kaheldamatult hästi korda, tõmmates osalema kogunisti 3200 õpilast. Tegu on muljetavaldava numbriga, mis tõestab noorte kasvavat huvi automehaanika vastu ja konkursi kuulsuse levimist.

Noore Automehaaniku võistlus koosneb mitmest voorust, võimaldades osalejatel sammhaaval oma oskusi arendada ja võistelda teistega üha kõrgemal tasemel. Esimene voor on kvalifikatsioon, mis toimub igas osalevas riigis kohapeal. Seejärel valitakse võitjad rahvuslike finaalide jaoks, kust parimad saavad võimaluse osaleda rahvusvahelistes finaalides.

Tänavuse Noore Automehaaniku võistluse tõeline tipphetk on rahvusvaheline finaal, mis peetakse Leedus. See on osalejatele erakordne võimalus omavahel kohtuda ja võistelda eakaaslastega teistest riikidest, rääkimata väljavaatest võita hinnalisi auhindu ja tunnustust. Finalistidele korraldatakse pärast konkurssi täiendavalt hariduslik ja arendav programm „Võidureis“, mille kestel veedavad osalejad paar päeva teatud riigis, saades uusi teadmisi kohaliku kultuuri kohta või tutvudes järelturu logistika- ja tootmisprotsessidega, külastades konkursi koostööpartnerite tehaseid ja ladusid. 

Mitte mingil juhul ei saa unustada konkurssi toetavaid partnereid, kes täidavad sündmuse organiseerimisel võtmerolli. Tänavu liitus partneritega NRF, laiendades tunnustatud kaubamärkide senist nimekirja: ZF Aftermarket, Bosch, Schaeffler, Meyle, Shell, Febi Bilstein, Continental, Elring, Filtron, Varta ja Valeo. Tänu nende panusele on osalejatel ligipääs autonduse uusimatele tehnoloogiatele ja toodetele, mis rikastab õpilaste endi kogemust.

Tänavune Noore Automehaaniku võistlus tõotab pakkuda rohkelt põnevust ja väljakutseid. Lisaks võimalusele saada automehaanikuna uusi kogemusi, saab kohtuda kolleegidega teistest riikidest ja jagada üheskoos kirge autonduse vastu. Seda sündmust ei tasuks ühelgi auto- ega tehnikaentusiastil kõrvale jätta.